אסטרולוגים עם ניסיון של 35 שנה יועצים לכם בטלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

אסטרולוגיה היא תחום עתיק יומין שהיה מצוי בתרבויות שונות ברחבי העולם והופיע בצורות שונות. עם השנים, תחומי אסטרולוגיה הלכו והתפתחו ועיתם התפתחו גישות שונות והשקפות שונות לגביה. אסטרולוגיה התחילה את דרכה כתחום מדעי ומדויק ועשה את צעדיו תוך חישוב תנועות ומצבם של הכוכבים בגלקסיה על ידי תצפית ארוכה ומתמשכת ומחקר שנערך במשך שנים רבות על גבי ההיסטוריה על פני דורות רבים.

 

רוב גישות אסטרולוגיה מסכימות על קשר בין מצב הכוכבים למציאות – אך ההבדלים המהותיים בין גישות אסטרולוגיה שונות הם בפרשנויות הניתנות להתנהגות הכוכבים, וניתן לראות כאן איך כל תרבות לוקחת את תחום האסטרולוגיה למקום שלה – ויוצרת לעצמה את הדרך הייחודית והרלוונטית לגביה לפרש את המציאות.

 

אסטרולוגיה מטבעה אינה יכולה להיות חד משמעית לגבי כל האנשים בעולם – שכן כל אדם חי במציאות אחרת לגמרי וחווה דברים שונים לגמרי – ועליו ללמוד להשליך את התנהגות הכוכבים לחייו הפרטיים, ולהבין כיצד התנהגות הכוכבים באה לידי ביטוי בחייו שלו בעצמו. מהסיבה הזאת, תרבויות שונות פיתחו גישות אסטרולוגיה שונות – הרלוונטיות לגבי המציאות שלהם.

 

שאלת אמינותה של האסטרולוגיה היא שאלה מאוד בעייתית – שכן איך בדיוק מוגדרת האמת? לכל אדם יש הגדרה אחרת של אמת – וכמו שהדת היא שקרית בעבור אדם אתאיסט, המדע הוא שקרי בעבור אדם מאמין. האמת היא מונח סובייקטיבי – אנחנו לעולם לא נדע מה האמת, ואם בכלל יש אמת – וגם, הדבר אינו באמת רלוונטי – כיוון שהאמת היא המציאות של כל אחד לכוד, ולא כקולטקטיב.

 

כל אדם חווה את העולם והיקום בצורה אחרת לחלוטין. המציאות אינה דבר אחד, לכל אחד יש את המציאות שלו, והיא נבנית על פי השקפות העולם שלו והפרספקטיבות שלו. אדם רוחני יראה את העולם בצורה רוחנית ויקשר בין התרחישים הקורים בחייו בהקשר רוחני, ואילו אדם מדעי יעשה את ההקשרים לתרחישים בחייו בדרך מדעית. כיצד ניתן להעריך מי טועה ומי צודק, מנקודת מבט ניטרלית? לא ניתן – שכן האמת של כל אחד היא נתונה לשיקול דעתו בלבד.

 

עם כן, אסטרולוגיה אינה אמת עבור אדם שאינו רואה בה כאמת, בדיוק כמו כל דבר אחר. כל מה שאנחנו חושבים, כל דעה בה אנחנו אוחזים, היא תוצאה של אמונה ברעיון מסוים – גם מה שנתפס כמדעי ומדויק. ברגע שאנחנו ניתן רלוונטיות לנושא מסוים, המציאות שלנו תעוצב בהתאם אליו. יש לזכור שבסופו של דבר, לנו יש את השליטה בחיינו ואת היכולת לנתב את חיינו לכיוונים שונים ומגוונים.