אסטרולוגיה- באמונה עיוורת

אם אתם רוצים לדבר בטלפון עם אסטרולוגים מומחים שיתנו לכם תחזית אסטרולוגית מדויקת בכל תחום שתבקשו, חייגו עכשיו:

1901-729-763
או שלחו לשירות לקוחות שלנו וואצפ:
050-916-3975

אסטרולוגיה פירושה תורת הכוכבים. אסטרו= כוכב, ולוגוס= תורה. האסטרולוגיה מאמינה שיש קשר בין גרמים שמימיים לבין תכונות של בני אדם ומעשיהם, ודרך מיקומם של גרמים אלו היא  בעצם חוזה את העתיד. הגרמים השמימיים בהם היא מתמקדת בעיקר, הם: שמש, ירח, כוכבי הלכת במערכת השמש, נקודת האופק ועוד.

מבחינת העולם המדעי אסטרולוגיה אינה נחשבת אלא לאמונה טפלה. הרעיון בו מיקום הכוכבים ומרחקם אחד מן השני עשוי להשפיע על גורלם של בני האדם אשר חיים על כוכב לכת קטן, נטען על פי דעת המדענים כשגוי וכחסר הוכחה אמפירית. דבר נוסף הוא העובדה כי יש כמה שיטות אסטרולוגיות- אסטרולוגיה סינית, הודית, מערבית, יהודית וכו’, וכל השיטות הללו לא תואמות אחת את השניה ואף סותרות, מה שמגביר ומחזק את ביקורתם של המדענים כלפי האסטרולוגיה.

האסטרולוגיה אף הגיעה למערכת המשפט כאשר אחד האסטרולוגים הגיש תביעת דיבה נגד לפיד ונגד רשות השידור בטענה שכינו אותו בשם ‘נוכל’ ואף כינו את האסטרולוגיה כולה כנוכלות. בית המשפט דן בנושא וקבע כי אכן אין האסטרולוגיה מבוססת על מדע מוכח, אך עדיין העיסוק בה אינו נחשב בהכרח לנוכלות. מקרה נוסף הקשור באסטרולוגיה בתוך מערכת המשפט היה כאשר הוגשה תביעה כנגד אסטרולוג מכיוון שתחזיתו התבדתה, וכאן השופט דחה את התביעה בטענה כי מי שהולך להיעזר באסטרולוגים מלכתחילה נחשב כלוקח סיכון ושם את כספו על קרן הצבי.

אם כך, כיצד נסביר את העובדה שיש הרבה מאוד אנשים שמאמינים באסטרולוגיה ואף נעזרים בה? הסבר אפשרי לכך הוא ‘אפקט פורר’- שבעצם גורם לאנשים לשמוע ניבוי המנוסח בצורה מעורפלת וכללית מאוד, שמגמתו היא חיובית, ולקחת אותו כתיאורים מדויקים המזוהים וקולעים לאישיותם.  

מכאן, אסטרולוגיה היא אכן שיטה שאינה מבוססת מבחינה מדעית, ואין לה הוכחה אמפירית מדויקת. למרות זאת, ניתן לראות כי יש הרבה אנשים שעובדה זו אינה מונעת אותם מללכת ולהיעזר ולדבוק בשיטה זו.