לאסטרולוגים בטלפון חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

מי לא מכיר את תחום האסטרולוגיה לפחות ככה ברמת הבסיס?! רובנו מכירים בטוח את 12 המזלות האסטרולוגיים,מכירים קצת מושגים כמו ‘מפה אסטרולוגית’, ‘שעת הירח השחור’,’אופק מאזניים’,אורנוס,ונוס נפטון,וכך הלאה. לא כולם אבל יודעים שיש ‘זאנרים’ שונים גם בתחום ש אסטרולוגיה: יש אסטרולוגיה סינית,רומית,יוונית,הודית-וודית,ישנה האסטרולוגיה ‘שלנו’ הקלאסית,ועוד, מגוון תורות-האסטרולוגיה רק מעיד על מידת הפופולריות של התחום על העל-זמניות שלו, ועל התאמתו בעצם כמעט לכל תרבות אנושית.
באסטרולוגיה ההודית יש בול את אותם 12 מזלות שאנחנו מכירים,אבל התורה עצמה עוסקת במושגים ובהיבטים שאין באסטרולוגיה הקלאסית. מקום של כבוד תופס שם, למשל, מושג ה’קארמה’ – הגורל האישי שמושפע מהמעשה האישי,מהפעולות שאדם נוהג בחייו. ה’קארמה’ משפיעה על ה’סמסרה’ – כשהסמסמרה היא בעצם שרשרת-הלידה של האדם,שקבועה מראש ואיננה בשליטתו. ה’קארמה’ לעומתה היא כן בת-שינוי,כי היא תלויה בפעולותיו של האדם ובבחירותיו החופשיות.

משמעות המילה ‘קארמה’ היא מעשה,פעולה. בסלנג הישראלי היא קיבלה קונוטציה של גורל ובעיקר של גורל לא-חיובי,אבל כאמור, לא זה הפירוש המקורי ההודי שלה. המשמעות של הקארמה היא שאם אדם מבצע בחייו מעשים חיוביים,אז חייו יהיו בטוב, ואם הוא מבצע מעשים שליליים, אז חייו יהיו ברע. זאת לפי האמונה ההודית. אפשר להאמין בזה ואפשר שלא. אם חושבים על היטלר כדוגמא,אז ברור שהקונספט ההודי ממש לא ‘תופס’. מפלצת-אדם כמוהו שעשה כל-כך הרבה רע, ואילו חייו האישיים היו מלאים מבחינה כלכלית, חברתית,מעמדית וכו’. אבל אם נשאר בעולם התפיסות ההודי,אז ניתן ל’קארמה’ בכל מקרה את הכבוד הראוי לה.
בכל מקרה,בכל תורות האסטרולוגיה באשר הן, המזל והגורל הם אלמנטים מרכזיים. לפי האסטרולוגיה ההודית יש גם אפשרות לשנות את המזל,לפחות אחת לשנה,כשכל אדם חוגג יום-הולדת וה’סמסרה’ שלו אז מתעדכנת. סוג של ‘לידה מחדש’.
בלינק הבא מחכה לכם מידע מרתק על אסטרולוגיה, לעומק ולרוחב.