אסטרולוגיה מקצועית, תחזית אסטרולוגית יומית, שבועית, ושנתית, עכשיו בטלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

אסטרולוגיה הודית מכונה גם אסטרולוגיה וודית (Jyotish) שמשמעותה בסנסקריט גוף שמיימי מואר, והיא אסטרולוגיה עתיקת יומין שמקורה בהודו. אסטרולוגיה הודית שונה במהותה מאסטרולוגיה מערבית שכן היא מבוססת על גלגל המזלות הסידרי ולא על השנה הטרופית עליה מתבססת האסטרולוגיה המערבית. בנוסף לכך, אסטרולוגיה הודית עושה שימוש במקטעי ירח שאינם קיימים באסטרולוגיה המערבית.

 

האסטרולוגיה ההודית עושה שימוש בטקסים ומזמורים מסורתיים, מדיטציה, אבני חן ויוגה כחלק בלתי נפרד ממנה, היא תחום מאוד נפוץ ופופולרי בהודו והיא מהווה חלק בלתי נפרד מחיי היומיום של ההודים. האסטרולוגיה מהווה רכיב מאוד חשוב בחיי ההינדים והיא מלווה אותם בכל ההחלטות החשובות שבחיים – זוגיות, לימודים, פרנסה, מעבר דירה, נישואים ועוד. על מנת לאבחן על פי האסטרולוגיה ההודית דרוש ידע רב בנושא, ויש להבינה לעומקה.

 

האסטרולוגיה ההודית התקיימה במקבילה לאסטרולוגיות האחרות כמו שהיו ביוון ובבבל. האסטרולוגיה למעשה היוותה חלק בלתי נפרד מהאסטרונומיה באותה התקופה, והיוותה תחום מדעי לכל דבר. האסטרולוגיה ההודית מבוססת על גלגל המזלות הסידרי ויחסם של המזלות אל כוכבי השבת שלהם. בגלגל הסידרי, תנועתם של הכוכבים נמדדים ביחס למיקום כוכבי הלכת היוצרים את המזלות, וזאת בניגוד לאסטרולוגיה המערבית המבוססת על השנה הטרופית.

 

המזלות באסטרולוגיה ההודית זהים למזלות באסטרולוגיה המערבית, אך אינם חופפים זה לזה עקב נדידת נקודת השוויון. באסטרולוגיה ההודית כל כוכב מכונה בשם גראהה והיא מבוססת רק על כוכבי הלכת הנראים לעין ללא טלסקופ.

 

באסטרולוגיה ההודית קיימים שלושה סוגי תבניות של מפות אסטרולוגיות אשר מציגות היבטים שונים. האסטרולוגיה ההודית אינה רואה את גלגל המזלות מעגל, אלא כמלבן. קיימת מפה דרומית המייצגת את תושביה של דרום הודו ומפה צפונית המייצגת את תושביה של צפון הודו.