פתרון חלומות ופירוש מדויק לחלומות שלכם חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

חלומות ומציאות, הזיקה ביניהם תמיד מרתקת. פירוש חלומות גם הוא תמיד מרתק. הסימבוליקה של החלומות תישאר מעל בימת האנושות כנושא מסקרן, על-זמני, שכל התרבויות גילו בו עניין, מהתרבויות הפרימיטיביות ביותר ועד למתקדמות ביותר. תופעת החלום מרתקת,יש סביבה ספרות עשירה,קדומה ומודרנית, פסאודו-מדעית ורוחנית, אנליטית והומניסטית,ונראה שפירוש חלומות תמיד יהיה נושא שהחברה האנושית תגלה בו עניין. אפשרר לומר שהמפגש המודרני הראשון של מדע וחלום היה כשהפסיכואנליטיקאן זיגמונד פרויד פרסם בשנת 1900 את ספרו הידוע “פשר החלומות”. בספרו פירט פרוייד את התייחסותו לתופעת החלימה ולמשמעות החלום בעיצוב נפשו ואישיותו של האדם ובהבנתן. החלום לפי תפיסתו מורכב מאלמנטים שבמודע ומתת-מודע, מבעיות שמטרידות את האדם ושהוא דוחק אותן,וממאוויים כמוסים ותשוקות חבויות בנפש האדם, אשר החלום נותן להם דרור וביטוי. החלום הוא ביטוי של חופש רוחני נטול חסם-תודעתי.

לפי פרוייד החלום הוא אריג רב-מערכתי שיש בו גם אלמנטים של מודע-מודחק,ולכן כש’מפרקים’ ומנתחים את תכני-החלום עם המטופל ניתן להבין את צפונות נפשו. ניתן להבין ממה מורכב עולם הרצונות שלו,כיסופיו,קשייו,וכך הלאה. החלום הוא סוג של שער אל התת-מודע,וגם אל המודע. לפיכך פירוש חלומות ממש מהווה מכשיר-טיפול להבנת עולמו הנפשי של המטופל,וכפועל-יוצא מכך גם יכול לסייע בייעול הטיפול. פרוייד בספרו הגדיר ארבעה מושגי יסוד לגבי תופעת החלום: “התקה”,”עיבוי”,”ייצוג חזותי”,”עיבוד משני”.

לפי פרוייד,’הייצוג החזותי’ עוסק בניראות של האובייקטים בחלום,באופן שבהם הויזואליה של החלום מאורגנת.
ה’עיבוי’ בחלום הוא הופעתם של כמה סמלים בחלום, או של סמל מרכזי אחד, שיש להם רוחב משמעות שמתפרש באמצעות יותר מאשר מילה אחת קונקרטית. כך למשל,אם מופיע דם בחלום, אז הדם יכול לסמל עוצמות-חיים חיוביות, או לחלופין גם משבר קשה. ה’התקה’ בחלום לפי פרויד מבטאת החלפה של מושג אחד באחר,או של מצב אחד באחר. כך למשל, גשם שמופיע בחלום יכול להיות מוחלף לגשם-זלעפות ממיט אסון, או לגשם של ציפרים שנושרות מהשמים ומסמלות בשורה רעה. ספרו של פרויד “פשר החלומות” ירתק אליו כל אחד שמתעניין בתופעת החלום ומחפש לגביה הבנה יותר לעומק. בלינק הבא תמצאו מידע סופר-מרתק על פירוש חלומות.